Spotkanie autorskie wokół książek „Śpiewacy eksportowi” i „Plim Plam Plum”
Zapraszamy na promocję dwóch książek, związanych z muzyką współczesną.
Śpiewacy eksportowi Anny S. Dębowskiej Wydawnictwa Agora to publikacja, której premiera odbyła się w listopadzie minionego roku. Książka Ani Kierkosz Plim Plam Plum, która powstała w ramach rocznego stypendium artystycznego miasta stołecznego Warszawy, będzie miała swoją oficjalną premierę w najbliższą niedzielę. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. W związku z wydarzeniem będzie można otrzymać bezpłatnie egzemplarz książki Plim Plam Plum.
Plim Plam Plum. Piosenki, wiersze i zabawy, wspierające kreatywny rozwój i integrację sensoryczną to książka, która podaje innowacyjne, proste i sprawdzone metody angażowania małego dziecka w proces tworzenia. Istotą książki jest pobudzenie jego
aktywności i percepcji słuchowej oraz uważności z wykorzystaniem narzędzi sztuki i muzyki współczesnej oraz odpowiednio zaplanowanego i ukierunkowanego ruchu. Autorka książki
Anna Kierkosz czyni to za pomocą innowacyjnej, autorskiej metody i adresuje całość do dzieci 4–8 lat, działających pod opieką rodziców lub nauczycieli. Ta bogato ilustrowana książka podaje sprawdzone sposoby, jak zarazić dziecko pasją do muzyki i sztuki współczesnej. Rozwija kreatywność, abstrakcyjne myślenie, wyobraźnię i integrację sensoryczną. Zawiera proste opisy autorskich, innowacyjnych zadań, rozwijających umiejętność skupienia i słuchania. Książka stanowi innowacyjną formę, odsyłającą do świata dźwięku i muzycznych form, do których przenoszą konkretne qr kody. Twórczynią wszystkich utworów, do których odsyła książka i zawarte w niej zadania jest Agnieszka Widlarz – edukatorka rytmiki i improwizacji fortepianowej, autorka piosenek dla dzieci, doktor sztuk muzycznych. Autorką ilustracji jest Julia Juzyk – twórczyni sztuki wizualnej, specjalizująca się w obrazach, rysunkach, kolażach, ilustracjach i grafikach. Książka powstała w ramach stypendium artystycznego miasta stołecznego Warszawy w dziedzinie upowszechniania kultury.
Piotr Beczała, Aleksandra Kurzak czy Jakub Józef Orliński to nazwiska przyciągające tłumy na całym świecie. Ich spektakularne sukcesy pokazują, że świat opery może rozpalać masową wyobraźnię. Anna S. Dębowska szuka źródeł artystycznych fenomenów, śledząc biografie polskich śpiewaczek i śpiewaków, którzy wdarli się przebojem na deski największych scen świata i do popkultury.
Anna S. Dębowska w swojej książce Śpiewacy eksportowi. Sukces polskich artystek i artystów operowych śledzi losy 9 polskich śpiewaczek i śpiewaków, cofając się do momentu, kiedy
muzyka pojawiała się w ich życiu, dokumentując ciężką pracę, której zawdzięczają swój sukces i zdradzają czytelniczkom i czytelnikom odrobinę prywatności swoich bohaterów.
Pisze o śpiewakach, którzy w życie zawodowe weszli po 1989 roku. Jej bohaterami są artyści, których rozwój śledziłam od lat. Każdy z dziewięciu portretów zamieszczonych w tej książce jest opowieścią o człowieku obdarzonym talentem, determinacją, pracowitością, miłością do muzyki i głodem sceny. To również opowieść o walce z przeciwnościami i mądrej kalkulacji, która sprzyja karierze. Także o tym, że wszystkie te przymioty nie przyniosłyby tak obfitych owoców, gdyby nie konieczny w zawodzie artysty łut szczęścia. Kto wie, jak ułożyłyby się losy Piotra Beczały, gdyby jego żonie zabrakło benzyny na trasie do Wiednia – mówi autorka.
Bilety
Wstęp wolny