Hulajnóżki
W ostatnią sobotę października Hashtag Lab znów opanują Ąsąbąble! Zapraszamy na wyjątkowy koncert dla rodzin z dziećmi 3–7 lat.
Wspinaczka po drzewach, skoki przez kałuże i zabawa w chowanego – wszystko to lubią nasze ręce, nogi i głosy, choć nie zawsze lubią to dorośli, prawda? Hulajnóżki to muzyczno-ruchowe działanie performatywne, w którym artystki związane z ruchem, głosem, kompozycją i teatrem przywołają swoje „dzikie dziewczynki”. Czyli te, które zupełnie nie znają zwrotów: „siedź prosto” , „nie krzycz tak” ‚„złącz nogi”, „uśmiechnij się”, „uważaj, bo się pobrudzisz.” Pozwolimy sobie na muzyczne harcowanie rodzinne, na wygodne polegiwanko, na głośniejsze westchnienie, na niepohamowany śmiech i wspólne tygryskowanie. A potem razem ułożymy i wykonamy utwór uwalniający wzmacniające życzenia.
Październik to miesiąc w którym świętujemy „Międzynarodowy Dzień Dziewczynek”. Wszystkich: tej która kocha różowy kolor i tej, która woli niebieski, tej w baletkach i tej w trampkach, tej, która zostanie naukowczynią i tej, która marzy o aktorstwie.
Czy zapraszamy również chłopców? Oczywiście, równie gorąco!
Zachęcamy do przybycia w ubraniu, w którym wygodnie będzie hulajnóżkować.
Wystąpią
Aleksandra Kaca muzyka
Marta Grzywacz głos, improwizacja
Alicja Czyczel choreografia
Anna Szawiel scenariusz, performans
Kawiarenka
Przed i po koncertach rodziców i opiekunów wraz z dziećmi zapraszamy na pyszności do naszej kawiarenki.
Projekt ĄsąBąble twórczo rozwija koncepcję cyklu “Smykowizje” fundacji “Muzyka jest dla wszystkich”, w ramach którego w latach 2016–2022 Hashtag Ensemble i Anna Szawiel wykonali wspólnie ponad 130 koncertów i miniperformansów, poszukując najciekawszych form prezentowania muzyki nowej. Autorką koncepcji i kuratorką Smykowizji była Anna Kierkosz. Był to pierwszy w Polsce cykl wydarzeń adresowanych do naj-najów, podczas których muzyka współczesna grała główną rolę.
Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.
Partnerami cyklu są ZAW Stoart i Oddział Warszawski Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.
Patronem medialnym cyklu ĄsąBąble jest Kosmos dla Dziewczynek.