DyskĄsą: dyskoteka dla rodzin z dziećmi
Zapraszamy na pierwszą na Barskiej 29 dyskotekę rodzinną – będą tańce i chill, zabawy i spożycia owoców.
W podskokach i obrotach, w bujaniu i tulaniu pobędziemy razem przy muzyce. Posypane i posypani brokatem pluskać się będziemy w endorfinkach. Z lekkością i luzem i dużym arbuzem. Bo tak właśnie w Hashtag Lab wyobrażamy sobie fajny wrzesień. (Dla przypomnienia: czas powrotów do szkół i przedszkoli, kolejek w papierniczym i układania grafików zajęć). W związku z powyższym wakacyjny vibe postanowiliśmy sobie zorganizować. Zapraszamy na pierwszą na Barskiej 29 dyskotekę rodzinną – będą tańce i chill, zabawy i spożycia owoców. Muzyczny koktajl przygotowuje DJ Myszka, znajdzie się w nim niejeden ananas, a na pewno piosenki zespołów Czereśnie i No, cześć, hity, od których nie bolą zęby, a nawet elektronika Rafała Ryterskiego. Parkiet na Barskiej już na was czeka!
Impreza i animacje dedykowane są rodzinom z dziećmi 3 +, ale w naszej pracowni zapewniamy dywanowy kącik dla młodszych dzieci, a na patio strefę leżakową.
Wystąpi:
DJ Myszka — to Asia Krukowska-Gulik. Pedagożka teatru, tutorka. animatorka społeczno-kulturalna. Na co dzień pracuje w Dziale Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, ale od jakiegoś czasu spełnia się jako DJka. Miała okazję grać na dużych imprezach i festiwalach takich jak “Panie proszą panów”, czy Instytut Festiwal, EJC, Festiwal Najmłodszych, Multi Art Festiwal, w klubach (m.in. Chmury, Bardzo bardzo) oraz i instytucjach kultury w Polsce. Uwielbia ludzi i taniec, a najbardziej tańczyć z ludźmi. Prowadziła liczne warsztaty dla rodzin, dzieci i młodzieży, a także edukatorów. Wraz z rodzicami i dziećmi przygotowywała między innymi performans w przestrzeni wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz spektakl “Letnie wakacje. Niezła propozycja”. Współtwórczyni “Zgubowiska” – familijnego spektaklu nowocyrkowego stworzonego we współpracy z Fundacją Sztukmistrze. Twórczyni publikacji dla rodzin.
Patronem medialnym wydarzenia jest pismo Kosmos dla Dziewczynek
Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.
ĄsąBąble to performatywne koncerty z muzyką nową dla rodzin z dziećmi w wieku 0–7 lat. Każdy z nich oparty jest o autorski scenariusz, w którym słuchanie muzyki, interaktywne zabawy i walory edukacyjne są na równi ważne. W przyjaznej dla najmłodszych przestrzeni można posłuchać muzyki czołowych współczesnych kompozytorów, w dostosowanej dla małego ucha wersji i proporcji. Teatralna formuła prowadzenia koncertów sprzyja skupieniu i pozwala oczarować się dźwiękom, a zaproszenie do wspólnych improwizacji uwalnia naturalną potrzebę ekspresji małych osób. W myśl słów Janusza Korczaka “Nie ma dzieci, są ludzie” wszyscy ich uczestnicy traktowani są z szacunkiem i mają swój udział w przebiegu wydarzenia. Cykl prezentuje wyłącznie muzykę XX i XXI wieku. Jego stałym elementem jest prezentacja nagrania utworu symfonicznego lub z nurtu sound design i elektroniki.
Choć każde wydanie ĄsąBąbli za punkt wyjścia przyjmuje tkankę muzyczną, to obfituje również w pozamuzyczne konteksty bliskie praktyce Hashtag Ensemble: literackie, wizualne, społeczne. Wydarzenia mają charakter interdyscyplinarny: swój udział mają także zaproszeni artyści, którzy od dawna tworzą w bliskości dziecięcej wyobraźni: tancerze, performerzy oraz ilustratorzy i literaci. Teatr jest naturalnym polem działania nowej muzyki, dlatego w edukacyjny charakter cyklu ĄsąBąble wpisuje się również przygotowanie aktorskie muzyków.
Kuratorką i prowadzącą cykl jest Anna Szawiel – aktorka i lektorka, która specjalizuje się w interdyscyplinarnych wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych. Lubi pracować na granicach: koncertu i spektaklu, edukacji i zabawy, fizyczności i abstrakcji, zawsze w łączności z dziecięcą wyobraźnią. Program koncertów współtworzą muzycy Hashtag Ensemble.
Projekt ĄsąBąble twórczo rozwija koncepcję cyklu “Smykowizje” fundacji “Muzyka jest dla wszystkich”, w ramach którego w latach 2016–2022 Hashtag Ensemble i Anna Szawiel wykonali wspólnie ponad 130 koncertów i miniperformansów, poszukując najciekawszych form prezentowania muzyki nowej. Autorką koncepcji i kuratorką Smykowizji była Anna Kierkosz. Był to pierwszy w Polsce cykl wydarzeń adresowanych do naj-najów, podczas których muzyka współczesna grała główną rolę.