Kwiaty brzmiące i brzdące
Zapraszamy na wyjątkowy koncert i wspólne działanie kreatywne dla rodzin z dziećmi 5–7 lat
Co piszczy w trawie i jak to w ogóle możliwe, że na co dzień nie słyszymy brzmienia i dźwięku kwiatów? No na przykład dzwonków. Wijące się lub proste łodygi, wzory listków, kształty i kolory kwiatów: cały ten różnorodny świat barwnych kielichów, czarek i pucharków, secesja kształtów roślin to gotowe partytury graficzne czyli nuty, które doświadczony współczesny muzyk potrafi odczytać i zagrać.
Może więc utwór współczesnego estońskiego kompozytora Arvo Pärta okaże się wielopłatkową stokrotką, a wspaniały czerwony mak zabrzmi jak klarnet? A gitara zmieni się w hiszpańską, purpurową różę? Może w utworze szwedzkiej kompozytorki Karin Rehnquist błękitnym chórem zaśpiewają chabry i dzwonki? To, co usłyszymy, będzie zależeć w pewnym stopniu od wyobraźni uczestników i wykonawców naszego koncertu.
Pewne jest, że sprawdzimy, czy zwykła trawa może zmienić się w instrument dęty (np. właśnie klarnet). Stworzymy też nasze własne partytury graficzne w formie kwiatów i sprawdzimy, czy obecni podczas koncertu artyści potrafią je zagrać i zaśpiewać. Będzie barwnie, kreatywnie i zupełnie niezwyczajnie. Zapraszamy na ostatni przed wakacjami koncert z cyklu ĄsąBąble w ogrodzie Hashtag Lab.
Podczas wydarzenia będziemy używać farb plakatowych. W przypadku niepogody koncert odbędzie się w budynku Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab.
Wystąpią
- Marta Grzywacz głos
- Adam Eliasiński klarnet
- Kostek Szemraj gitara
- Anna Kierkosz prowadzenie
Przed i po koncertach rodziców i opiekunów wraz z dziećmi zapraszamy na pyszności do naszej kawiarenki. Kawiarenka czynna od godziny 9:00 do 14:00.
Anna Kierkosz – pedagożka sztuki i muzyki współczesnej, artedukatorka, kuratorka Festiwalu Mała Warszawska Jesień, cyklu “Smykowizje” Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, a także kuratorka ds. edukacji i projektów w Teatrze Lalek Guliwer. Autorka wierszy, tekstów piosenek i książek dla dzieci, mama Róży.
Projekt ĄsąBąble twórczo rozwija koncepcję cyklu “Smykowizje” fundacji “Muzyka jest dla wszystkich”, w ramach którego w latach 2016–2022 Hashtag Ensemble i Anna Szawiel wykonali wspólnie ponad 130 koncertów i miniperformansów, poszukując najciekawszych form prezentowania muzyki nowej. Autorką koncepcji i kuratorką Smykowizji była Anna Kierkosz. Był to pierwszy w Polsce cykl wydarzeń adresowanych do naj-najów, podczas których muzyka współczesna grała główną rolę.
Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.
Partnerami cyklu są ZAW Stoart i Oddział Warszawski Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.
Patronem medialnym cyklu ĄsąBąble jest Kosmos dla Dziewczynek.