Lacrimae Rerum spektakl immersyjny
Lacrimae Rerum to połączenie eksperymentu, perfomance’u i teatru. Pierwotnie projekt powstał z inicjatywy wykładowcy Akademii Teatralnej w Warszawie Waldemara Raźniaka oraz osób studenckich kierunku aktorskiego. Powołany kolektyw zaczął pracę na podstawie założeń site specific i immersive theatre.
Działania z wykorzystaniem wyselekcjonowanych materiałów literackich, muzycznych i scenograficznych zamienią Hashtag Lab w komunę podzieloną na pokoje, w których pięcioro lokatorów spotyka się ze swoimi lękami i strachem. Mieszkańcy przestrzeni uciekają w refleksje na temat zbrodni, romantyzowanej miłości, zależności od pracy oraz pochłaniania istot żywych. W tym zdarzeniu osoby widzowskie zaproszone są do wspólnej podróży przez świat utkany z pożądania i wyrzutów sumienia. Doświadczenie tej przygody może być bezpieczne, ale tylko w towarzystwie łączniczki-przewodniczki, która przywita Was w bramie głównej.
W projekcie wykorzystane są fragmenty m.in Wilka Stepowego H. Hessego, Wegetarianki H. Kang, Apokalipsy św. Jana, Trzech sióstr A. Czechowa, Diabła, Hymnu do miłości K. Przerwy-Tetmajera, Filmu Lata Sześćdziesiąte W. Szymborskiej, Tabliczki czekolady P. Reszki i Pierwszego Listu do Koryntian
Obowiązują zapisy na mail: magdalenasuchocka01@gmail.com.
Muzyka:
Wojciech Błażejczyk, László Dubronay, Angelo Bandalamenti.
Kolektyw aktorski:
Zuzanna Radek
Lucyna Frączek
Jakub Dmochowski
Kamil Książek
Julia Piklikiewicz
Realizacja:
reżyseria i opieka artystyczna: Waldemar Raźniak
produkcja: Lilianna Krych, Agata Krystek
identyfikacja wizualna: Jan Stanisławski
reżyseria dźwięku: Kosma Standera
koordynacja: Magdalena Suchocka
konsultacje scenograficzne: Zuzanna Kundys
współorganizator: Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie
Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.
Patronem medialnym Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab jest POLMIC.PL
Bilety
Wstęp wolny